Zajmiemy  się całym  spektrum problemów dotykających rynek  nieruchomości. Nie ominiemy takich tematów jak:
W ostatnich miesiącach rynek kredytów hipotecznych i nieruchomości w Polsce, podobnie jak i na całym świecie, zwolnił     i dotkliwie zaczął odczuwać dekoniunkturę. Problem utraty wzajemnego zaufania wobec rynkowych graczy staje się coraz bardziej aktualny. Faktem są ograniczenia przepływów kapitałowych między bankami, deweloperami i nabywcami, a w szczególności wstrzymanie finansowania nowych inwestycji.Wszyscy zainteresowani stawiają sobie pytania - czy tak musi być? Czy będzie to długo trwało? Jakie są skuteczne metody przeciwdziałania a w efekcie zmiany takiego stanu rzeczy? W naszym mniemaniu nie są to problemy nierozwiązywalne! Skutki kryzysu można załagodzić, a w niektórych dziedzinach wręcz zatrzymać!  Wiele Państw podejmuje wysiłki legislacyjne, celem usprawnienia obowiązujących regulacji. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wykorzystanie corocznego kongresu NEW EU Forum dla tematu finansowania deweloperskiego. Będzie to  platforma wymiany doświadczeń, na ile stosowane w niektórych krajach UE, systemowe regulacje ochrony  przy finansowaniu  deweloperskim  sprawdziły się szczególnie      w kryzysie. Poszukujemy recept,  korzystając z doświadczeń państw Europy Zachodniej i nie tylko, wspierani przez ekspertów. Chcemy dać wszystkim zainteresowanym unikalną możliwość spotkania i międzynarodowej wymiany doświadczeń, zaczerpnięcia pomysłów  by rozruszać rynki finansowania  deweloperskiego  w bezpiecznych ramach  prawnych.
Dr Agnieszka Tułodziecka - Prezes Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego
Zmiany w prawie budowlanym;
Sens i konsekwencje wprowadzenia hipoteki budowlanej;
Właściwe przygotowane „Project Finance” - aspekty prawne przygotowania finansowania nieruchomości
Planowane zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (przywrócenie ważności „starych” planów zagospodarowania przestrzennego oraz zakaz pobierania podatku od nieruchomości przez gminy na obszarach, dla których nie uchwalono planu zagospodarowania przestrzennego po upływie 3 lat od uchwalenia nowelizacji;
Wprowadzenie prawa do zabudowy (różne projekty Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Sprawiedliwości) oraz ewentualne wygaszenie praw użytkowania wieczystego (również w kontekście pytania co z hipotekami ustanowionymi na prawach użytkowania, sytuacja wierzyciela Hipotecznego w razie wygaśnięcia użytkowania wieczystego)
Ryzyka dla banków wynikające z upadłości konsumenckiej;
Zmiany w ustawie o ochronie praw lokatorów (zbyt małe rozszerzenie pojęcia najmu okazjonalnego?!, brak szansy dla developerów i inwestorów indywidualnych posiadających kilka mieszkań, aby mogli bezpiecznie wynajmować posiadane zasoby)